مقایسه بیمه عمر پاسارگاد با سرمایه گذاری در بانک

درود

طی مشاوره های ارائه شده جهت بیمه عمر پاسارگاد یکی از سولاتی که مکرر در مورد بیمه عمر مطرح می شود موضوع مقایسه سرمایه گذاری در بانک با اخذ بیمه عمر پاسارگاد می باشد. بطور مثال من ماهیانه 80هزار تومن در بانک سرمایه گذاری کنم سود حاصله بهتر خواهد بود یا اگر از خدمات بیمه عمر پاسارگاد استفاده کنم؟

 مقایسه بیمه عمر پاسارگاد با بانک

در جواب این سوال باید گفت که اصولا این مقایسه صحیح نیست و یکی از اشتباه های رایج در جامعه می باشد. یک برنامه ریزی مناسب با هدف توسعه و دستیابی به اهداف آتی خانواده به همراه آسایش لازم  ایجاب می کند که سرمایه گذاریها در حوزه های مختلف و با درصد های مناسب انجام شود و شرایط مطلوب زمانی حاصل می گردد که پس از ایجاد یک پس انداز آتیه دار مانند بیمه عمر و تامین آتیه پاسارگاد الباقی درآمد جهت دستیابی به اهداف کوتاه مدت و میان مدت به نحو احسن سرمایه گذاری شود. در واقع جهت ایجاد سطح کیفیت مطلوب زندگی یک شغل با درآمد مناسب، یک بیمه مناسب، یک حساب بانکی مناسب، یک منزل خوب ، تحصیلات با کیفیت، خودروی شیک و ... لازم هست و البته برخی موارد نسبت به برخی دارای اولویت می باشد ولیکن سرمایه گذاری در بانک و یا اخذ بیمه عمر پاسارگاد نباید نسبت به هم دارای اولویت باشند بلکه انتخاب صحیح این است که از منافع سرمایه گذاری کوتاه مدت حساب بانکی و  بلند مدت سرمایه گذاری بیمه عمر و تامین آتیه پاسارگاد و نیز کاهش ریسکها توسط بیمه بطور همزمان استفاده شود.

 

مثال اول: فرض ماهیانه 80 هزار تومان سرمایه گذاری در بانک:

 درصورت بروز یک حادثه که منجر به بستری، جراحی و استفاده از لوازم و تجهیزات پزشکی جهت درمان حادثه گردد، حتی اگر شخص از خدمات بیمه گر اولی مانند بیمه تامین اجتماعی استفاده کند با این حال پس انداز و سود تعلق گرفته چندین ساله حساب بانکی خود را می بایست صرف هزینه پزشکی ناشی از حادثه کند و هدف خانواده اگر نگوییم از دست می رود، چندین سال با تاخیر مواجه خواهد شد. لطمه زمانی دقیقا همان چیزیست که قابل جبران نیست. ولیکن درصورت استفاده از پوشش بیمه ای مناسب، هزینه مالی عبور از حادثه اگر نگوییم کاملا بلکه تا حد زیادی توسط بیمه پرداخت خواهد شد.

ضمنا درصورت وجود هدف گذاری بلند مدت، سود تعلق گرفته به طرح بیمه عمر پاسارگاد چند برابر سود بدست آمده در سیستم بانکی خواهد بود.

 

مثال دوم: فرض ماهیانه 80 هزار تومان سرمایه گذاری در بیمه عمر پاسارگاد:

درصورت ارائه مشاوره اشتباه به مشتری ممکن است مشتری با دید کوتاه مدت وارد طرح شود که در اینصورت در سرمایه گذاری های کوتاه مدت منافع مالی بیمه عمر ( بدون درنظر گرفتن احتمال بروز حادثه ) ناچیز خواهد بود.

لذا هر کدام ویژگی های خود را داشته و توصیه می گردد با اختصاص صحیح منابع مالی خود هر دو (هم بیمه عمر پاسارگاد و هم سپرده بانکی) را داشته باشید.

ضمن آنکه در سرمایه گذاری بانکی شخص با سپرده اولیه طرح خود را آغاز می کند ولیکن در بیمه عمر پاسارگاد الزاما اینطور نیست. در سپرده گذاری بانکی سود حاصل از سپرده بلند مدت به یک حساب روزشمار انتقال داده می شود و می بایست پس از تبدیل به یک سرمایه ای حداقلی، مجدد در یک حساب بلند مدت سرمایه گذاری شود درحالیکه در طرح بیمه عمر پاسارگاد سود حساب از همان اول مطابق با سود بلند مدت سرمایه گذاری طرح بیمه عمر و تامین آتیه پاسارگاد به دارنده طرح تعلق می گیرد لذا در ابتدای راه سرمایه گذاری در بانک سود بهتری را نصیب دارنده حساب کرده ضمن آنکه این سود قابل خرج می باشد. ولیکن در بلند مدت سود حاصل از بیمه عمر پاسارگاد که همینک به میزان 22درصد در حال پرداخت می باشد ( در مقایسه با سود بانکی 15 درصدی )  منافع مالی گسترده تری را پوشش خواهد داد و چندین برابر سرمایه گذاری بانک خواهد شد.


در ادامه یاد آور می گردد که کلیه منافع مالی طرح بیمه عمر پاسارگاد معاف از مالیات می باشد و نهایتا این امتیازها می تواند منجر به تفاوت چشمگیری در نتایج حاصل از سرمایه گذاری در بانک در مقایسه با بیمه عمر پاسارگاد در بلند مدت شود.

بیمه عمر پاسارگاد

جهت مشاوره رایگان و اخذ اطلاعات بیشتر و یا خرید بیمه نامه بیمه پاسارگاد کافیست:

1- نسبت به عضویت در وبسایت بیمه اشخاص بیمه پاسارگاد اقدام نموده و یا

2- یک پیامک با عنوان " مشاوره بیمه " به 09123493630 ارسال فرمایید.

لازم بذکر است:

- حق بیمه های دریافتی در این طرح در نزد بیمه پاسارگاد و تحت ضمانت کامل بیمه مرکزی ج.ا.ا سرمایه گذاری می شود و سود تعلق گرفته طی سالها گذشته و نیز در سال 95 معادل 22 درصد سالانه می باشد. و در طی مدت قرارداد درصورت نیاز بیمه گذار 90درصد اصل مجموع حق بیمه نامه ها به همراه سود حاصله در قالب وام، بدون ضامن، چک، سفته در اختیار بیمه گذار قرار خواهد گرفت بدون آنکه نیاز به بازخرید زودهنگام مطرح باشد.

تخفیف تهیه بیمه نامه از وبسایت بیمه اشخاص بیمه پاسارگاد:

جهت حمایت از کاربران این وبسایت، 10درصد تخفیف در حق بیمه نامه های پرداختی سال اول جهت بیمه نامه های عمر، تامین آتیه و زندگی پاسارگاد به شما تعلق خواهد گرفت.