حق‌بیمه‌ی شخص ثالث افزایش یافت

حق‌بیمه‌ی شخص ثالث افزایش یافت + برخی موارد افزایش حق بیمه

اخیراً می‌شنویم حق‌بیمه‌ی شخص ثالث افزایش پیدا کرده است ، با گرفتن نرخ از شرکت‌ها و مقایسه‌ی آن با قیمت تیرماه می‌بینیم که واقعا هم چنین اتفاقی افتاده است.

به گزارش ریسک نیوز،شهرام تجزیه چی ، کارشناس بیمه ، می نویسد ، اخیراً می‌شنویم حق‌بیمه‌ی شخص ثالث افزایش پیدا کرده است ، با گرفتن نرخ از شرکت‌ها و مقایسه‌ی آن با قیمت تیرماه می‌بینیم که واقعا هم چنین اتفاقی افتاده است.

این تغییر از کجا آمده و آیا قانونی است؟

در جلسه 28 تیرماه سال 96 آیین‌نامه‌ی اجرایی بیمه‌ی پوشش بیمه‌ای راننده‌ی مسبب حادثه به تصویب هیئت وزیران رسید. همان‌گونه که در قانون جدید بیمه‌ی شخص ثالث گفته شده بود این آیین‌نامه به پیشنهاد بیمه‌ی مرکزی و با تصویب هیات وزیران جنبه‌ی قانونی پیدا کرد.

در تاریخ مرداد ماه هم این آیین‌نامه توسط معاون اول رئیس جمهور ابلاغ شد. در این آیین‌نامه تغییراتی نسبت به آیین‌نامه‌ی 67 که قبلاً برای پوشش راننده‌ی مسبب حادثه ابلاغ شده بود- دارد. در این نوشته فقط به تغییر نرخ در آن اشاره می‌ شود.

در بند 5 آیین‌نامه‌ی 67 نرخ این پوشش به شرح زیر اعلام شده بود:

سواری 0/3 در هزار

اتوبوس (و انواع اتوکار) 1 در هزار

بارکش 1 در هزار

موتورسیکلت 0/25 در هزار

در ماده‌ی 12 آیین‌نامه‌ی جدید نرخ به شرح زیر اعلام شده:

سواری 0/7 در هزار

اتوکار(استیشن، ون، مینی‌بوس، اتوبوس) 1 در هزار

بارکش 1/2 در هزار

متورسیکلت 0/37 در هزار

با مقایسه‌ی این دو نرخ روشن است که به جز در مورد اتوکار در سایر موارد، حق‌بیمه‌ی پوشش راننده‌ی مسبب حادثه افزایش یافته است. به همین دلیل هم حق‌بیمه‌ی دریافتی برای بیمه‌نامه‌های جدید کمی بالاتر رفته است ، پس این افزایش حق بیمه کاملا قانونی است.

اخبار صنعت بیمه

اعطای کد بیمه پاسارگاد

اعطای نمایندگی بیمه پاسارگاد

 

 

اخبار برگزیده

به سایت مشاور رسمی بیمه اشخاص شرکت بیمه پاسارگاد خوش آمدید. امکان تهیه بیمه نامه از سراسر ایران بدون محدودیت امکان پذیر است. کافیست توسط منوی اصلی سایت در سایت عضو شوید.